Tak to prostě chodí, jedno zlo zplodí druhé zlo. Zdražení už nemohou někteří lidé utáhnout, a tak se uchylují k podvodům. V zájmu pravdy však budiž řečeno, že se elektřina kradla i když byl lacinější, kdo krást chce tak to dělat prostě bude. My bychom také rádi ušetřili nehorázné měsíční částky za energie. Ale my jsme poctiví, a proto to budeme řešit legální cestou. Už pro svou poctivost, anebo také proto, že se nám do kriminálu nechce. My si pořídíme fotovoltaickou elektrárnu. Ta nám vyrobí potřebnou komoditu a my nebudeme tak plně závislí na klasickém dodavateli a jedno, který to je. Tak jdeme na to.
Všechno začíná zpracováním dokumentace, tedy v podstatě měřením a počítáním. Následuje montáž panelů, většinou na střechu budovy, kde bude elektřina odebírána. Pak technici natahají kilometry drátů, kterými to všechno svedou do jednoho místa. Ale ani to ještě není všechno. Ještě je zde spousta dalších věcí, bez kterých by to prostě nefungovalo. Například nám naše elektrárna vyrobí pouze jednosměrný proud. Což je sice pěkné, ale my potřebujeme pro své přístroje proud střídavý. Také napětí je třeba různě upravovat a na to je další přístroj, mimo jiné samozřejmě.
Střídač pro fotovoltaiku je vlastně taková samostatná jednotky, kdybychom použili vojenskou terminologii. Upraví nám napětí z fotovoltaických panelů tak, aby bylo pro nás použitelné. Jako u všech výrobků na této zemi, i tento má nespočetně variant v různých cenových hladinách. Nejsou to částky nikterak malé, takže je skutečně více než dobré si to pořádně promyslet a pak teprve kupovat. Zda si koupit symetrický či asymetrický, toť otázka hodna Hamleta. Vy ji asi nevyřešíte, a proto si nechte poradit od techniků, kteří vám budou elektrárnu montovat. Oni to odhadnou nejlépe a také vám to patřičně zdůvodní i znázorní. Některé věci prostě musí řešit odborník.