Jsou situace, v nichž se ani soukromí podnikatelé neobejdou bez finanční pomoci, tedy bez půjček. Tito sice mohou pracovat, seč jim síly stačí, tito nejsou omezováni ani zaměstnavatelem, ani dohodnutým platem, který u zaměstnanců nebývá obvykle vysoký, ale přesto se jim může stát, že si někdy dost nevydělají. A to je v jejich případě závažná komplikace, protože jsou to právě oni, kdo si musí vydělat nejenom na sebe, ale i na normální fungování jejich firem.
A když se někdo z podnikatelů ocitne v situaci, v níž na to všechno zkrátka nemá a významně mu to komplikuje jeho práci a život? Pak se to někdy řeší podnikatelskými půjčkami. Což je finanční pomoc nabízející peníze, jež by se dočasně investovaly do podnikání, aby se toto udrželo při životě a mělo perspektivu.
Když se soukromníkům nezadaří, když si tito někdy nevydělají dost, aby zvládli všechny své finanční záležitosti, není vyhnutí a tito se tedy obracejí na potenciální poskytovatele podnikatelských půjček. Chtějí od nich získat finanční prostředky na zvládání podnikatelských nezdarů. A uspějí v tomto svém snažení? Někdy ano. A někdy také ne. Záleží totiž na tom, co takoví podnikatelé ve své svízelné situaci mohou finančníkům nabídnout a nakolik to odpovídá požadavkům, jež finanční ústavy na žadatele o podnikatelské půjčky kladou.
A tak někdo z podnikatelů zažádá jednou a uspěje, zatímco jiný žádá třeba i opakovaně a pořád má smůlu. A co ti, jimž banky prostě půjčit nechtějí? Pro ty se nabízí americká hypotéka bez doložení příjmu, kterou mohou dostat i podnikatelé nevzbuzující u bank důvěru. Za nebankovní hypotéky se totiž ručí nemovitostí, a tím pádem se tu nedělají problémy kvůli nějakým těm žadatelovým nedostatkům. Když dá někdo z podnikatelů do zástavy nemovitost, buď bude splácet, nebo o tu nemovitost přijde a touto bude uhrazen jeho nesplacený dluh. A je na každém, aby zvážil, zda mu to vyhovuje.