Inu, je to základ, jen těžko můžete vyrobit dutinu a chtít do ní nacpat něco, co má o jediný milimetr více než je průměr oné dutiny. To prostě nejde. Leda by se převrtala ona nebo by se snížil poloměr onoho předmětu. Stejně je to s délkou nebo váhou. Některé věci prostě musí mít rozměry naprosto přesné, a proto také musí používat přesná měřidla. Přesná a samozřejmě také ta, která jsou k tomu určena. Nemá smysl měřit třeba dutinu nástrojem který k tomu není určen. Proto každý, kdo s tím pracuje vlastní třeba dutinoměr.
Někdy je třeba také změřit úhel, takže je třeba úhloměr. Ten znáte každý, třeba jen z hodin geometrie, kde jste jej ve škole zcela jistě používali. Co jste však zcela jistě nepoužívali a co určitě neznáte je sinusové pravítko. Možná tak ještě zapátráte v paměti a vydolujete něco jako sinus kosinus tangens kotangens. Pokud si pamatujete, co to je, jste velmi dobří. Já ne. Ostatně jsem to nechápala ani tehdy, nebyla to moje silná stránka. Nuže, sinusové pravítko je určeno ke měření úhlů vzhledem k příměrné desce, která tak představuje základní rovinu. Práce s tím je pro odborníka naprosto jednoduchá, pro toho, kdo neovládá základní výpočty pro goniometrické funkce to vypadá spíše jako čarování.
A samozřejmě, že je pravítek více druhů, aby to bylo o něco složitější. Tak se můžete setkat se sinusovým pravítkem kuželovým, ale také s prismatem a třmenem. Mimochodem to tak skutečně vypadá. Opravdu skoro přesně jako třmen, který je u sedla na koně. Nu, pokud se vám takový předmět dostane do ruky a vy nemáte potuchy k čemu slouží, bude pro vás vypadat velmi záhadně. I když u něj budete mít podkládací pásky, nebude jej asi umět použít. To už je určeno odborníkům. Raději se to nesnažte pochopit, protože to skutečně není jednoduché. Ale koupit jej můžete, třeba jako dar, a to kliknutím na odkaz o něco výše.